Магнітно-індукційний електричний котел

Компанією "Енергоремкомплект" представлений новий тип електричних котлів для побутового та промислового використання - це магнітно-індукційний генератор тепла, виробництва компанії "MIG ENERGY".

Переглянути каталог + прайс

Нам вдалось гармонійно поєднати декілька енергоефективних систем в однин економічний комплекс. Для безперешкодного і вдалого досягнення цілі ми використали індукційні котли виробництва "MIG Energy", а також тепловий акумулятор з сонячними колекторами і виносним кожухотрубним теплообмінником (теплообмінник призначений для забезпечення гарячого водопостачання в протоці). Щоб отримати додаткову економічну ефективність, замовнику слід звернутись в тереторіальне обленерго в якому він обслуговується та змінити існуючий статус споживача електричної енергії, а саме здійснити у встановленому порядку переоформлення діючого договору про користування електричною енергією на пільговий договір, який призначений для експлуатації електроопалювальних установок, електро-водонагрівачів та побутових індукційних плит для приготування їжі, за значно нижчими тарифами в порівнянні з стандартними.

Індукційні котли в наш час користуються досить високою популярністю серед споживачів. Це обумовлено тим, що вони мають високий коефіцієнт корисної дії, а значить електроенергії споживають значно менше, ніж інші котли. Робота котла заснована на принципі електромагнітної індукції, що є абсолютно новим принципом подачі енергії для силової побутової техніки.

Пристрій і принцип роботи індукційних котлів:<-p>

-При подачі змінної напруги на введення котушки на ній утворюється змінне електромагнітне поле, яке замикається найближчим електростатичним шляхом через корпус .

-Під впливом змінного наведеного електромагнітного поля в металі корпусу виникають так звані вихрові струми. По-іншому їх називають струмами Фуко на ім'я першовідкривача. Саме вони і нагрівають метал. Вода забирає тепло від корпусу і розносить теплову енергію по будівлі.

Порівняння індукційного котла з ТЕН- котлами: Обидва види пристроїв є перетворювачами електричної енергії в теплову. ККД в обох видах пристроїв однакова - майже 100%, тому в цьому плані вони рівноцінні.

Індукційні котли значно дорожче, але практика показала, що за 5 - 7 років експлуатації за рахунок обслуговування (заміна перегорілих нагрівальних елементів) ТЕН- котла їх вартість вирівнюється. Швидкість нагріву однакового обсягу теплоносія рівними по споживаної потужності котлами цих видів перетворювальних пристроїв електричної енергії в теплову - теж однакова.

Індукційний котел має багато експлуатаційних переваги, тому що у нього набагато більша площа віддачі тепла теплоносію, ніж в ТЕН- котла.

Основні відмінності:

1)Різниця між температурою нагрівального елементу індукційного котла і Т * теплоносія 10 - 15 * С і вони розігріваються разом. На нагрівальному елементі індукційного котла накип практично не утворюється. З цієї причини його нагрівальний елемент навіть теоретично вийти з ладу не може.

2)ТЕН нагрівається від того, що через його провідник з підвищеним опором протікає струм, тому в будь-якому випадку він нагрівається до заданих 600 - 750 * С і теплоносій на його поверхні завжди кипить. Через це ТЕН швидко обростає накипом. Від цього тепловіддача зменшується, і ТЕН в кінці кінців перегорає.

3)В індукційному котлі можна використовувати різні теплоносії, навіть нафтопродукти, якщо їх не перегрівати понад 70 * С.

4)В ТЕН- котлах можна використовувати теплоносієм тільки воду і до того ж найкраще дистильовану.

5)В обслуговуванні ТЕН- котли менш практичні, ніж індукційні, тому що перехідним контакт між провідником електропостачання і провідником самого ТЕН-а постійно перегрітий, через це окислюється і послаблюється. Необхідно постійно стежити за тим, щоб провідник електропостачання НЕ відгорів; в іншому випадку при відгоранні - може бути пошкоджено різьбове з'єднання ТЕН-а; і такий робочий нагрівальний елемент доводиться міняти. Цієї проблеми в індукційних котлах не існує, тому що зв'язок його нагрівального елементу з електропостачанням здійснюється через електромагнітне поле змінного струму.

6)Індукційні котли можна ставити в будь-якому, навіть не у відокремленому місці. Вони пожежобезпечні і працюють безшумно.

7) Індукційні котли забезпечують електричну безпеку людини набагато вищу, ніж ТЕН- котли, тому що сам ТЕН може може отримати: а) з розгерметизацією корпусу; в цьому випадку розігрітий ніхром від попадання на нього води розсипається - небезпеки попадання людини під напругу немає; б) без розгерметизації корпусу; в цьому випадку розігрітий ніхром може прилипнути до корпусу ТЕН- а. Нагрівальний елемент продовжує працювати, і через воду металевий корпус котла виявляється під напругою.

8) Індукційну котушку індукційного котла при потужностях 3 КВт і більше на 50 Гц маленької і компактної зробити поки що не вдається. Тому ТЕН- котел має набагато менші габарити при тій же потужності, ніж індукційний котел.