Всі насоси характеризуються двома основними параметрами: продуктивність- скільки літрів за хвилину чи м3 за годину може подати насос, тиск - на яку висоту в метрах насос може подати цю воду (10 м висоти приблизно дорівнює 1 атмосфері). Тому перед тим як купити насос треба знати точно хоча б оцих два параметри.
Розхід. При номінальному споживанні для комфортного існування зазвичай вистачає 1 метра кубічного води на добу з розрахунку на одну людину (навіть якщо двічі приймати ванну). Виходячи з цього досить просто підрахувати необхідну кількість води: помножте кількість людей, які постійно проживають у вас вдома на 1000 літрів за добу.
Додатковий показник - максимальний розхід. Він визначається кількістю води при одночасному використанні кількох точок споживання води: душ (ванна) - 10-12 л/хв., кухонна мийка - 12 л/хв., пральна машина - 12 л./хв., посудомийна машина - 12 л./хв., ванна звичайна/гідромасажна - 18-20 л./хв., унітаз з бачком - 8 л./хв., і т.д. Але як правило, всі точки водозабору одночасно практично ніколи не використовуються. В залежності від кількості туалетних кімнат і кількості людей, що проживає враховують коефіцієнт від 0,35 до 0,22. Практика показує, що для сім'ї із 4-5 людей достатньо, якщо максимальний ріст складає від 30 до 40 літрів за хвилину (1800-2400 л/год), а загальне добове споживання складає від 3000 до 3500 л/добу.
Інакше підбирається насос, якщо він використовується для поливу. Тоді все залежатиме від розмірів ділянки, що поливатиметься і погоди. Тоді треба врахувати кількість зон, що поливатиметься одночасно, січення і матеріал трубопроводів для подачі води і т.д.
Тут ми розглянули тільки показники для насосу виходячи із потреб у воді, але набагато складніше і важливіше підібрати насос для нормативної і правильної його роботи, враховуючи умови водозабору. Тому, для правильного підбору насоса простіше звернутися до спеціалістів.